Portal biznesowy

Poszerz swoje kwalifikacje i znajdź opłacalną pracę – wybierz kurs dla siebie

Poszukiwanie dobrej, stabilnej, opłacalnej i jednocześnie ciekawej pracy nada jest w cenie. Coraz częściej zdarza się, że ludzie kompletnie znudzeni pracą za biurkiem zaczynają szukać pracy na zupełnie innym polu. Są również inni – którzy potrafią od dziecka marzyć o tym, żeby któregoś dnia usiąść za sterami wysokościowego żurawia na budowie. Wszystkie te zawody i kompetencje są w zasięgu ręki, dzięki przeprowadzanym różnorodnym i ciekawym kursom.

Jakie kursy są dzisiaj najpopularniejsze?

Wśród najpopularniejszych kursów są te, które dają dzisiaj pełną gwarancję zatrudnienia ze względu na zapotrzebowanie na rynku takich właśnie specjalistów. Wśród nich można znaleźć między innymi kursy na wózek widłowy, kursy na żurawia czy szkolenia BHP, obowiązkowe dla wszystkich tych niełatwych zawodów.

Gdzie szukać takich kursów?

W Polsce nie brakuje dzisiaj ośrodków szkoleniowych, proponujących tego typu kursy. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie każda oferta jest równa innej – nie każda firma szkoleniowa jest godna polecenia. Jeśli nie mamy wśród znajomych nikogo, kto byłby nam w stanie w tym zakresie w jakiś sposób pomóc,  warto wesprzeć się przeglądarką internetową. Ranking stron oraz firm, a także opinie kursantów powinny dać nam jasny i wyraźny pogląd na sprawę.

Jak wygląda kurs i czego można się po nim spodziewać?

Wszystkie tego typu kursy przygotowują do zdania państwowego egzaminu, do którego materiał musi być zgodny z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Z kursu może skorzystać każda pełnoletnia osoba, posiadająca minimum podstawowe wykształcenie. Kursy odbywają się w dwóch kategoriach oraz obejmują:

  • W zależności od wybranej kategorii 81 godzin zajęć w przypadku kursu IWJO oraz 67 godzin w przypadku drugiego kursu – IIWJO;
  • Państwowy egzamin pod odpowiednim nadzorem.

Największą zaletą tych kursów jest fakt zdobycia uprawnień obowiązujących na jednakowych zasadach na terenie całego kraju, a także gwarancję zatrudnienia być może nawet przy największych przedsięwzięciach i budowach w kraju oraz w największych polskich przedsiębiorstwach oraz magazynach.